What's up, Vampire?
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


You like vampires-you like this forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 vamps all around the world

In jos 
+3
† Hell Girl † FuN`oR Die
Andre.DaRkSkY
FlavChiangShih
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15466
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeLun Iun 21, 2010 6:09 pm

Nimeni nu poate spune cu certitudine cînd au apărut primii vampiri, dar există date care arată că, în urmă cu 4.000 de ani, vechii asirieni şi babilonienii din Mesopotamia se confruntau deja cu astfel de figuri ciudate. Mesopotamienii vorbeau despre Lamastu sau Lamashtu, o zeiţă-demon care se hrănea cu oameni. În legendele asiriene, Lamastu era fiica zeului Anu. Ea intra în casele oamenilor, noaptea, şi răpea sau omora copiii. De asemenea, îi ataca şi pe adulţi, cărora le putea provoca diverse boli, şi, uneori, se hrănea cu sîngele tinerilor bărbaţi. Uneori, această zeiţă se prezenta în faţa oamenilor cu chipul unui leu. Pentru a se apăra de Lamastu, femeile însărcinate purtau amulete care îl întruchipau pe Pazuzu, un zeu care lupta împotriva demonilor.
Lamastu este asociată cu Lilith, o figură întîlnită în foarte multe texte evreieşti. Conform unei legende extrem de vechi, Lilith, care a fost creată de Dumnezeu din pămînt, odată cu Adam, a părăsit Edenul şi a dat naştere propriilor copii. Dumnezeu a trimis trei îngeri să o convingă să se întoarcă şi, pentru că ea a refuzat, i-a promis că o va face să ucidă cîte 100 de copii pe zi, pînă se va reîntoarce în Eden, transformînd-o astfel într-o adevărată ucigaşă de bebeluşi.
Vechii greci aveau şi ei o creatură asemănătoare, Lamia, o zeiţă cu cap de femeie şi cu trup de şarpe. Legenda spune că Lamia a fost una dintre iubitele lui Zeus. Geloasă şi, în acelaşi timp, furioasă, soţia lui Zeus, Hera, a blestemat-o pe Lamia să-şi mănînce toţi copiii pe care-i va naşte. Pentru a se apăra împotriva blestemului, Lamia s-a transformat într-un adevărat monstru şi a început să se hrănească numai cu sîngele copiilor. Creaturi asemănătoare pot fi întîlnite şi în legendele celte, indiene sau chineze. scratch
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
Andre.DaRkSkY
Master
Master
Andre.DaRkSkY


Mesaje : 162
Picaturi de sange : 15396
Respect : 4
Varsta : 160
Localizare : Tecuci

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeLun Iun 21, 2010 6:24 pm

interesanta chetiuta asta .. :>:>
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 4:54 pm

Eterna si fascinanta lume vapirica

In randurile "cultelor" de profil se vorbeste din ce in ce mai mult depre Psionici (vampiri care considera ca lumea naturala constituie baza fiintei lor energetice, hrana putand fi chiar energia psihica umana in timpul unei meditatii)) si Sangvinari (avand ca hrana exclusiva sangele, obtinut preferabil benevol).

Pe langa aceste mari clase de vampiri isi fac loc vampirii Astrali (care se ar putea intra in visele oamenilor spre a-si lua energia necesara), vampirii Emotionali (ce se hranesc cu energia emotionala), vampirii Incubi (care doar prin violenta sexuala fac rost de hrana energetica sau carnala) etc
O alta clasificare aminteste de vampirii Mostenitori, vampirii Clasici, vampirii Nocturni, vampirii Psi, vampirii Genetici, vampirii Sangerosi, vampirii Sexuali, Adevaratii Predatori si Adevaratii Vanatori, in functie de mediul "nasterii", apetenta pentru sange si comportamentul adoptat.

Pentru toate acestea ar putea fi invinuita "porphyria", o boala a sangelui care da o paloare deosebita fetei, inrosind zona gurii si facand ca bolnavilor sa le fie extrem de greu sa se trezeasca in timpul zilei.
Mostenitorii ar fi, de asemenea, purtatorii unui cromozom in plus sau ai unui virus denumit V5, care produce modificari ADN-ului si-i poate "infecta" doar pe cei cu o anumita predispozitie genetica (spre exemplu Clasicii).
La finalul anilor '90 se anunta un vaccin Anti-SIDA si apareau pe internet materiale care tratau legatura dintre acest eveniment si experimentele ce-ar fi avut in prim plan o initiativa similara pentru V5.
Vampirii sunt mai tineri, mai puternici, mai rapizi, mai performanti la locul de munca, mai violenti si toate acestea gratie unui retrovirus de care unii afirma ca vor sa scape, si pe care altii tanjesc sa il poarte in sange. Oare asta sa fie Noua Ordine Universala?
Sus In jos
Andre.DaRkSkY
Master
Master
Andre.DaRkSkY


Mesaje : 162
Picaturi de sange : 15396
Respect : 4
Varsta : 160
Localizare : Tecuci

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 10:56 pm

Toul se pune pe seama unor virusi ... Ei chiar cred ca totul este stiinta .. Sunt multe chestii pe care ei nu le pot explica si totusi au teoriile lor ...
Eu una nu cred ca este vorba de virusi . Voi ce credeti?
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 12:41 am

Virusi e...ciudat si aiurea spus...nu...nici eu nu cred!
unii oamenii neaga adevarul chiar daca acesta este cat se poate de evident
Sus In jos
ALlexX
nou nascut
nou nascut
ALlexX


Mesaje : 68
Picaturi de sange : 15289
Respect : 3
Varsta : 222
Localizare : NordSky

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 1:36 am

Dak erau virusi era zombilici nu vampiri:))
Sus In jos
Andre.DaRkSkY
Master
Master
Andre.DaRkSkY


Mesaje : 162
Picaturi de sange : 15396
Respect : 4
Varsta : 160
Localizare : Tecuci

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 4:37 am

zombilici Smile)Smile)
app daca tot veni vorba ... daca ati avea ocazia sa fiti transformati ati accepta ???
Sus In jos
ALlexX
nou nascut
nou nascut
ALlexX


Mesaje : 68
Picaturi de sange : 15289
Respect : 3
Varsta : 222
Localizare : NordSky

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 5:02 am

Daaaa....nu din prima:))
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 6:18 pm

in "zombilici" Laughing sau in vampiri?
Sus In jos
ALlexX
nou nascut
nou nascut
ALlexX


Mesaje : 68
Picaturi de sange : 15289
Respect : 3
Varsta : 222
Localizare : NordSky

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 6:41 pm

Banuiesc ca in vampiri..adik eu unul in vampir as vrea...nu vreau sa fiu zombilici si sa mi cada ohii sau cine stie ce altcv;)Wink)
Sus In jos
Andre.DaRkSkY
Master
Master
Andre.DaRkSkY


Mesaje : 162
Picaturi de sange : 15396
Respect : 4
Varsta : 160
Localizare : Tecuci

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 6:50 pm

da in vampir logic ... chiar nu vreau sa fiu zombi Smile))
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 8:15 pm

ce sa-ti mai cada in afara de ochi? Laughing What a Face
eu as accepta din prima, nu as sta pe ganduri xD
Sus In jos
ALlexX
nou nascut
nou nascut
ALlexX


Mesaje : 68
Picaturi de sange : 15289
Respect : 3
Varsta : 222
Localizare : NordSky

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 9:42 pm

Mai stii...anumite parti ale corpului...parti folositoare:D
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 10:40 pm

as spune instrumentul muncii... Neutral
dar n-am s-o spun Laughing
Sus In jos
ALlexX
nou nascut
nou nascut
ALlexX


Mesaje : 68
Picaturi de sange : 15289
Respect : 3
Varsta : 222
Localizare : NordSky

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 23, 2010 10:44 pm

Ai spus o deja:))...dar....partea buna e ca vampirii nu se descompun:D..ard sau dispar:D
Sus In jos
Andre.DaRkSkY
Master
Master
Andre.DaRkSkY


Mesaje : 162
Picaturi de sange : 15396
Respect : 4
Varsta : 160
Localizare : Tecuci

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeJoi Iun 24, 2010 12:05 am

si daca lumea nu stie nu vor disparea si nici nu vor arde Wink
Sus In jos
† Hell Girl † FuN`oR Die
RightHand
RightHand
† Hell Girl † FuN`oR Die


Mesaje : 107
Picaturi de sange : 15327
Respect : 2
Varsta : 183
Localizare : In My World

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 5:01 am

interesant... Neutral mmm ce ati face daca ati fi un vampir, adica sa va imaginati ca sunteti unul pt 24 de ore....sa zicem:-? ( dar nu din romania sa zicem din londra sau japonia)
sper sa nu deschid un subiect nepotrivit intr'un loc nepotrivit Neutral
Sus In jos
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15466
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeLun Iun 28, 2010 5:07 am

Hmm greu.. Cred ca m-as plimba...stii cum sunt ei mai rapizi e mult mai usor si nici nu prea observa oamenii..poate as lua niste sange de la cei pe care nu-i suport ..si de la cei pe care ii..suport.. dar foarte putin.. pale in rest nu stiu ce as face..poate as speria oamenii Laughing sau mi-as folosi noile "puteri" sau ce sunt alea...
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15405
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeMier Iun 30, 2010 5:49 am

si eu mi-as dori sa fiu vampiritza...da sa ma transforme un vampir cu care sa fiu forever...gen twillight:x....si pt 24 de ore m-as plimba sa vad toata lumea:x
Sus In jos
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15466
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 7:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] priviti video-ul...e cam ciudat nu credeti????
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15405
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:46 pm

woow...deci exista vampirii Very Happy
Vreau si eu sa-l cunosc pe tipu ala:D
Sus In jos
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15466
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:50 pm

Cam greu...oricum nu sunt sigura ca e adevarat mai ales ca tipul ala era cam..sa zic asa...straniu
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15405
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:52 pm

da cum vrei sa fie vampirii? Daca nu stranii:D
Sus In jos
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15466
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:54 pm

Da ai dreptate dar oarecum..nu stiu..dar daca ar fi vampir nu cred ca ar veni la TV sa zica in gura mare..asta e ciudat..nu crezi?
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15405
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:57 pm

pai la cata nebunie si adoratie pt vampiri ar avea numai de castigat Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





vamps all around the world Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world Icon_minitime

Sus In jos
 
vamps all around the world
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» The dark side of our world...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What's up, Vampire?  :: †The V history ๑۩۞۩๑ :: Vampirii din lume-
Mergi direct la: