What's up, Vampire?
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


You like vampires-you like this forum
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 vamps all around the world

In jos 
+3
† Hell Girl † FuN`oR Die
Andre.DaRkSkY
FlavChiangShih
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15472
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:59 pm

Hmm probabil la asta nu m-am gandit, dar sunt si unii care nu prea apreciaza acest lucru
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15411
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 9:00 pm

da....
Sus In jos
TheBlackDeath
vamp 5th grade
vamp 5th grade
TheBlackDeath


Mesaje : 224
Picaturi de sange : 15430
Respect : 2
Varsta : 2014
Localizare : In Hell

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 12, 2010 3:46 am

† Hell Girl † FuN`oR Die a scris:
interesant... Neutral mmm ce ati face daca ati fi un vampir, adica sa va imaginati ca sunteti unul pt 24 de ore....sa zicem:-? ( dar nu din romania sa zicem din londra sau japonia)
sper sa nu deschid un subiect nepotrivit intr'un loc nepotrivit Neutral


da enorm de mult mi-asi dori sa fiu un vampir pe strazile londrei.dc?!!!!hmmm buna intrebarea nu stiu poate pentru ca mi se pare ceva super tare
sau poate ca asi vrea sa fiu nemuritor, sa nu am sentimente si cel mai tare sa lacrimez SANGE

Sus In jos
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15411
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 4:58 am

da...dar nu numai intr-o singura tara...sa calatoresc foarte mult around the world...
de ce? pai ce altceva poate fi mai frumos decat sa calatoresti in jurul lumii gratis? ....Very Happy
Sus In jos
TheBlackDeath
vamp 5th grade
vamp 5th grade
TheBlackDeath


Mesaje : 224
Picaturi de sange : 15430
Respect : 2
Varsta : 2014
Localizare : In Hell

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 6:33 am

hmm la cum pui tu problema nu trebuie sa fi vampir ca ai vedea-o doar pe timp de noapte si nu stiu cat de bine o poti vedea; aici ar trebui sa fi altceva Very Happy

eu unu asi vrea sa fiu vampir sa vad mult chesti care se intampla in jurul meu cu alti ochi, in decursul anilor si sa vad cum se degradeaza rasa umana
Sus In jos
FlavChiangShih
Master
Master
FlavChiangShih


Mesaje : 175
Picaturi de sange : 15472
Respect : 4
Varsta : 189
Localizare : MoonShine

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 7:14 pm

Citat :
eu unu asi vrea sa fiu vampir sa vad mult chesti care se intampla in jurul meu cu alti ochi, in decursul anilor si sa vad cum se degradeaza rasa umana

Bine zis..cum se degradeaza rasa umana. Intr-un fel ar fi ciudat sa vezi cum timpul trece pe langa tine si nu te mai afecteaza, si sa vezi ca tu nu mai faci parte dintre muritori. cheers
Sus In jos
http://bloodless.vampire-legend.com
Amy.BlueRose
vamp 3rd grade
vamp 3rd grade
Amy.BlueRose


Mesaje : 121
Picaturi de sange : 15279
Respect : 0
Varsta : 28
Localizare : Dark City

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 7:24 pm

sunt deacord cu Flav.....sa vezi cum tu traiesti vestinic si cei dragi tie mor........te-ai simti foarte rau,dar totusi cred ca sa fi vampir ar fi un lucru fascinant
Sus In jos
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15411
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 9:02 pm

da eu ziceam ca e frumos sa vezi marile capitale ale lumii noaptea:D
da...ai dreptate amy trebuie sa fie cam dureros sa-ti vezi arborele genealogic fara sa mai faci parte din el decat pana in momentul in care "ai murit" Sad
degradarea umana...hmmm...da...dar ar fi si frumos sa traiesti momente istorice:D
Sus In jos
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15411
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 17, 2010 10:17 pm

Regele si Regina

Conform vechilor legende, bazele istoriei vampirilor au fost puse în mileniul IV î.Hr. Începuturile sale sunt in Egipt, sau caemet, cum era chemat pe atunci. Legenda Gemenelor relateazã cã Regele si Regina, conform dorintei lor de a distruge canibalismul, au luat prizoniere douã vrãjitoare dintr-un trib ce trãia la poalele Muntelui Carmel (pe teritoriul Palestinei), dorind saã le descopere secretele. Explicatiile vrãjitoarelor nu i-au satisfãcut pe suverani, si astfel cele douã surori au fost supuse unei torturi teribile. Dar un spirit rãu, dorind saã le rãzbune, sa-a întors împotriva ofensatorilor si a posedat-o pe Regina din caemet. Accidental, corpul material al Reginei a fuzionat cu nucleul spiritului. Astfel a rezultat o nouã fiintã care se hrãneste cu saânge si se reproduce prin transmiterea propriului saãu saânge unei persoane muribunde. Regina la-a transformat în vampir si pe Rege, astfel devenind cunoscuti drept Mama si Tatãla tuturor bãutorilor de sânge.

Aceastã legendã pare mai aproape de adevãr decâte toate cele existente, bazându-se mai ales pe cultul venerãrii zeitãtilor Osiris si Isis. Cu toate acestea, a fost confirmat faptul cã toate atentatele de a rãni Regina au avut ca rezultat distrugerea sau rãnirea gravã a tuturor celorlalti vampiri.
Sus In jos
TheBlackDeath
vamp 5th grade
vamp 5th grade
TheBlackDeath


Mesaje : 224
Picaturi de sange : 15430
Respect : 2
Varsta : 2014
Localizare : In Hell

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 12:25 am

hmm intereseanta legenda...sincer nu stiu daca exista sau nu cu adevarat vampiri dar chiar mi-asi dori sa devin unul ...ENORM DE MULT
Sus In jos
iuly_vampiritza
vamp 4th grade
vamp 4th grade
iuly_vampiritza


Mesaje : 172
Picaturi de sange : 15411
Respect : 1
Varsta : 33
Localizare : Forks

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 5:50 pm

Conform vechilor legende, bazele istoriei vampirilor au fost puse în mileniul IV î.Hr. Începuturile sale sunt in Egipt, sau caemet, cum era chemat pe atunci. Legenda Gemenelor relateazã cã Regele si Regina, conform dorintei lor de a distruge canibalismul, au luat prizoniere douã vrãjitoare dintr-un trib ce trãia la poalele Muntelui Carmel (pe teritoriul Palestinei), dorind saã le descopere secretele. Explicatiile vrãjitoarelor nu i-au satisfãcut pe suverani, si astfel cele douã surori au fost supuse unei torturi teribile. Dar un spirit rãu, dorind saã le rãzbune, sa-a întors împotriva ofensatorilor si a posedat-o pe Regina din caemet. Accidental, corpul material al Reginei a fuzionat cu nucleul spiritului. Astfel a rezultat o nouã fiintã care se hrãneste cu saânge si se reproduce prin transmiterea propriului saãu saânge unei persoane muribunde. Regina la-a transformat în vampir si pe Rege, astfel devenind cunoscuti drept Mama si Tatãla tuturor bãutorilor de saânge.

Aceastã legendã pare mai aproape de adevãr decâte toate cele existente, bazându-se mai ales pe cultul venerãrii zeitãtilor Osiris si Isis. Cu toate acestea, a fost confirmat faptul cã toate atentatele de a rãni Regina au avut ca rezultat distrugerea sau rãnirea gravã a tuturor celorlalti vampiri.
Sus In jos
Amy.BlueRose
vamp 3rd grade
vamp 3rd grade
Amy.BlueRose


Mesaje : 121
Picaturi de sange : 15279
Respect : 0
Varsta : 28
Localizare : Dark City

vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 23, 2010 9:53 pm

am mai auzit aceasta legenda mai demult si mi se pare foarte interesanta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





vamps all around the world - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: vamps all around the world   vamps all around the world - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
vamps all around the world
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» The dark side of our world...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
What's up, Vampire?  :: †The V history ๑۩۞۩๑ :: Vampirii din lume-
Mergi direct la: